AFF výcvik - seskoky volným pádem na padáku typu křídlo Falcon

AFF výcvik (Accelerated Freefall Training)...

Jedná se o zrychlený výcvik volného pádu při seskoku padákem. Cílem tohoto výcviku je získat základní dovednosti, jako je technika volného pádu a řízení padáku, které jsou nepostradatelné pro každého, kdo chce proniknout do světa sportovního parašutismu. Výcvik tvoří osm základních úloh a jeden tandemový seskok na úvod. Na bezpečnost každého seskoku dohlížejí přímo ve vzduchu 2 kvalifikovaní instruktoři. Cena od 46.000 Kč

AFF výcvik - podmínky pro účast...

  • minimální věk 15 let
  • maximální váha 95 kg
  • notářsky ověřený souhlas rodičů nebo zakonných zástupců (u zájemců ve věku od 15 do 18 let)
  • potvrzení zdravotní způsobilosti pro základní výcvik zajišťuje:
    (MUDr. David Melechovský www.leteckylekar.cz )

AFF výcvik seskoku padákem

AFF výcvik seskoku padákemAKCE

Zrychlený výcvik volného pádu při seskoku padákem.

Cena: od 46.000 KčAbsolvováním AFF výcviku získate...

  • parašutistickou licenci
  • klubové členství


Ceník   Termíny

 

AFF výcvik - cena

  • 46.000 Kč (pozemní příprava, všechny seskoky v kurzu)
  • částku je možné hradit po jednotlivých seskocích
 

 


 

AFF seskok padákem se dvěma instruktory...

Před tím, než budete moci absolvovat svůj první seskok padákem ve výcviku AFF, musíte projít 10 hodinovou pozemní přípravou. Každému účastníkovi se věnují dva zkušení instruktoři. Jestliže je příznivé počasí, můžete svůj první seskok padákem uskutečnit ihned po této přípravné fázi. První volný pád trvá přibližně 50 vteřin a dohlížejí na něj dva instruktoři. Navigace na přistání probíhá ze země pomocí vysílačky. Při druhém a třetím seskoku padákem získáte další základní dovednosti pro práci s tělem během volného pádu a naučíte se udržovat přehled o výšce nad zemí při volném pádu.

AFF výcvik seskoku padákem
 

Seskoky padákem s jedním instruktorem...

V rámci této fáze výcviku seskoku padákem si osvojíte horizontální zatáčky, klouzání dopředu, dozadu, do stran, stoupání a klesání. Dále se naučíte, jak správně vyskočit z letadla a samozřejmě také pokročilejší manévry, jako jsou salta nebo vyrovnání nestabilní pozice těla (v tomto případě úmyslně navozené). Ve chvíli, kdy jste připraveni, předvedete tyto dovednosti instruktorovi samostatně přímo během volného pádu. Na zemi s vámi potom instruktor Váš výkon rozebere podle natočeného záznamu Vašeho seskoku padákem.

Samostatný AFF seskok padákem...

Závěrečný seskok padákem probíhá z výšky 1800 metrů a Vy budete poprvé vyskakovat z letadla sami. Během tohoto seskoku padákem musíte ukázat, že zvládnete v krátkém čase zaujmout stabilní prsní polohu.

 

AFF vycvik seskoku padakem Kolin

Vybavení pro seskok padákem...

V rámci AFF výcviku využíváme studentské padáky typu křídlo Falcon od firmy Precision Aerodynamics. Tento typ padáku je i ve světě velice oblíbený především s ohledem na vysokou míru bezpečnosti a spolehlivosti, spojenou s nenáročnou obsluhou. Samozřejmou součástí našich padákových kompletů jsou zabezpečovací přístroje Cypres, Vigil, které zajišťují automatické otevření záložního padáku v případě, že dojde k selhání padáku hlavního. Zabezpečovací přístroj po celou dobu letu vyhodnocuje výšku a vertikální rychlost parašutisty a pokud zjistí, že ve výšce, ve které již máte bezpečně letět na otevřeném padáku, stále padáte velkou rychlostí, automaticky aktivuje záložní padák. Součástí výbavy všech našich padáků je samozřejmě také radiostanice a výškoměr. Pro seskok padákem Vám poskytneme kombinézu, přilbu a kompletní padákové vybavení.